نحوه تعویض فلاپر توالت فرنگی

فیکس پایپ > وبلاگ > نحوه تعویض فلاپر توالت فرنگی
تعویض فلاپر توالت فرنگی

مراحل تعویض فلاپر توالت فرنگی

 • شیر آب را ببندید: شیر تامین آب توالت فرنگی را پیدا کرده و آن را ببندید.
 • مخزن را تخلیه کنید: با فشردن دکمه سیفون، آب موجود در منبع را تخلیه کنید.
 • فلاپر قدیمی را بردارید: از انبردست برای جدا کردن زنجیر از بازوی بالا برنده و سپس جدا کردن فلاپر از شیر تخلیه استفاده کنید.
 • تمیز کردن محل نصب: هرگونه رسوب یا جرم را از محل نصب فلاپر با دستمال تمیز کنید.
 • نصب فلاپر جدید: فلاپر جدید را در جای خود قرار داده و زنجیر را به بازوی بالابرنده وصل کنید.
 • تنظیم موقعیت فلاپر: فلاپر را طوری تنظیم کنید تا به طور کامل دهانه شیر تخلیه را بپوشاند.
 • شیر آب را باز کنید: شیر تامین آب را به آرامی باز کنید و به دنبال هرگونه نشتی باشید.
 • در صورت نیاز، تنظیمات را انجام دهید: در صورت مشاهده نشتی، ممکن است لازم باشد موقعیت فلاپر یا زنجیر را کمی تنظیم کنید.

نحوه تعویص فلاپر توالت فرنگی این امکان را فراهم می کند بدون حضور لوله کش خودتان با ابزارآلاتی که دارید این کار را انجام دهید. در مواردی که از توان شما خارج است حتما باید از خدمات تعمیرات لوله کشی استفاده کنید تا خرابی بیشتری به بار نیاید.

خبر خوب این است که مشکلات ساده زیادی در توالت وجود دارد که اکثر آنها به راحتی قابل رفع هستند. یک قطعه کوچک پلاستیکی که به آن فلاپر می گویند مسئول دو مورد از رایج ترین مشکلات فرنگی است.  در این مقاله به سادگی هر چه تمام تر شما را با نحوه تعویض فلاپر توالت فرنگی آشنا خواهیم کرد.

مراحل قبل از تعویض فلاپر توالت فرنگی

فلاپر قطعه است که داخل مخزن توالت قرار داشته و وظیفه دارد هنگام سیفون زدن، آب را از منبع به کاسه تخلیه کند. در بعضی از مدلها، فلاپر با یک زنجیر به سیستم تخلیه متصل می شود. عملکرد آن به این صورت است که با زدن دکمه سیفون، دسته، زنجیر را حرکت می دهد تا فلاپر از جای خود بلند شده و اجازه عبور آب را به کاسه بدهد.

درسته فرایند کلی تعمیر فلاپر توالت فرنگی در بیشتر مدلها یکی است اما در مواردی که اطمینان ندارید می توانید خودتان این کار را انجام دهید بهتر است از گزینه تعمیر توالت فرنگی استفاده کنید تا هزینه های بیشتری به شما تحمیل نشود.

نکات مهم قبل از تعویض فلاپر توالت فرنگی

درپوش مخزن را بردارید و به دهانه یزرگی که پایین قرار دارد نگاه کنید. این قسمت، شیر تخلیه نصب شده و در عملکرد عادی، یک فلاپر لاستیکی روی آن قرار دارد که با فشار دادن دکمه، برای تخلیه از جای خود بلند می شود تا آب موجود برای شستشو وارد کاسه شود.

در پایان فلاپر باید مسیر خروج آب از مخزن را به خوبی آب بندی کند تا برای دفعات بعدی سیفون زدن، مخزن به صورت کامل پر شده آماده استفاده شود.

دو حالت کلی وجود دارد که به شما می گوید شیر تخلیه به درستی کار نمی کند. اگر توالت به درستی سیفون نمی کشد و مجبور هستید دکمه را فشار داده نگه دارید معمولا مربوط به این است که فلاپر به خوبی از روی دریچه بلند نمی شود.

یا اگر منبع به خوبی پر شده کار آب کشی را انجام می دهد اما عملکرد آن متوقف نمی شود احتمالا به این دلیل است که فلاپر به خوبی در جای خود قرار نگرفته یا دچار آسیب شده است و کار تنظیم سطح آب توالت فرنگی را با مشکل روبرو کرده است.

زمان تعویض فلاپر توالت فرنگی بهتر است شیر فلکه را ببندید تا از ورود آب به داخل مخزن جلوگیری کرده و کار با سرعت بهتر و کثیف کاری کمتری پیش برود. در پایان می تواید دوباره شیر را باز کنید.

دستورالعمل تعمیر فلاپر توالت فرنگی

دستورالعمل تعمیر فلاپر توالت فرنگی

با توجه به هر دستگاهی استانداردهای مختلفی وجود دارد که می توانید از آن در جهت رفع انواع خرابی سیفون توالت فرنگی و سایر تعمیرات استفاده کنید. در ادامه مراحل بر مبنی دو مشکل توضیح داده شده است.

رفع مشکل تخلیه توالت فرنگی

یکی از رایج ترین مشکلات توالت فرنگی این است که برای سیفون کامل، باید اهرم سیفون را کاملا پایین نگه دارید. این خرابی به دلیل شل بودن بیش از حد زنجیر بالابر است که اهرم فلاش تانک را به فلاپر متصل می کند.

وقتی زنجیر خیلی شل است، نمی تواند فلاپر را به اندازه کافی بلند کند تا کل آب از شیر تخلیه عبور کند. در نتیجه، فلاپر زودتر از موعد بسته می شود و سیفون کامل انجام نمی شود.

 • طول زنجیر را تنظیم کنید

تنظیم زنجیر برای تعویض فلاپر توالت فرنگی

زنجیر را داخل مخزن توالت پیدا کنید. می توانید به کمک انبر دست طول زنجیر را طوری تنظیم کنید که فقط حدود 1.2 سانتی متر (یا نصف اینچ) حالت شلی داشته باشد.

 • عملکرد را تست کنید

عملکرد را تست کنید برای تعویض فلاپر توالت فرنگی

دکمه فلاش تانک را فشار دهید. آب مخزن باید به طور کامل تخلیه شود. اگر همچنان آب کشی مشکل دارد برای تعویض فلاپر توالت فرنگی زنجیر را بیشتر جمع کنید.

 • زنجیر را کوتاه کنید

زنجیر را کوتاه کنید برای تعویض فلاپر توالت فرنگی

اگر پس از تنظیم زنجیر طول آن زیاد بود و به شکل آویزان قرار داشت می توانید مقدار اضافه را با دم باریک یا انبردست بچینید. دقت کنید حتما این کار بعد از تست عملکرد انجام شود. این مورد در تعمیر فلوتر توالت فرنگی هم باید لحاظ شود.

قطع نشدن آب سیفون توالت فرنگی

گاهی اوقات حتی بعد از اینکه سیفون را می کشید، آب در مخزن توالت به جریان خود ادامه می دهد. این مشکل آزاردهنده است و در صورت عدم رفع آن، می تواند صدها گالن آب را هدر دهد.

این مشکل معمولا به دلیل اختلال دیگری در فلاپر ایجاد می شود. زمانی که فلاپر به درستی روی شیر تخلیه چفت و بست نشود، آب به طور مداوم به کاسه توالت سرازیر می شود. از آنجایی که سطح آب در مخزن هرگز به سطح مورد نیاز برای بستن شیر ورودی آب (توپی) نمی رسد، آب همچنان به جریان خود ادامه داده و تعمیر فلاپر توالت فرنگی باید انجام شود.

 • زنجیر بالابر را تست شود

زنجیر بالابر تست برای تعویض فلاپر توالت فرنگی

اطمینان حاصل کنید که زنجیر بالابر آنقدر بلند نیست که بین فلاپر و شیر تخلیه گیر کند. در صورت گیر کردن، بعد از سیفون، آب به کاسه توالت نشت می کند. زنجیر را کمی کوتاه کنید تا زیر فلاپ گیر نکند.

 • تنظیم موقعیت فلاپر

تنظیم موقعیت برای تعویض فلاپر توالت فرنگی

اطمینان حاصل کنید که فلاپر به درستی تراز شده است تا به طور کامل دهانه شیر تخلیه را ببندد. ممکن است بتوانید تنظیمات جزئی روی فلاپر انجام دهید تا نشتی آب را متوقف کنید. اگر با این کار مشکل حل نشد می توانید به مقاله نشت آب از زیر توالت فرنگی مراجعه کنید.

 • تعویض فلاپر توالت فرنگی

تعویض فلاپر توالت فرنگی

اگر لاستیک فلاپ فرسوده و ترک خورده باشد، دیگر نمی تواند جریان آب را به مخزن مسدود کند. در این صورت، باید به فکر تعمیر فلاپر توالت فرنگی باشید. همچنین می توانید کل مجموعه شیر تخلیه/فلاپر را با یک ست جدید جایگزین کنید.

ثبت درخواست تعویض فلاپر توالت فرنگی

در این مقاله سعی کردیم با بیانی بسایر ساده و استفاده از تصاویر متعدد کار تعمیر فلاپر توالت فرنگی را آموزش دهیم تا بتوانید در خانه بدون کمک نصاب توالت فرنگی این کار را انجام دهید. اما در نظر داشته باشید که هر دستگاهی که اطراف ما قرار دارد از لوازم خانگی تا تجهیزات بهداشتی نیاز به تعمیرات دارند.

به همین دلیل قبل از هر اقدامی به دنبال این مسئله باشید که خودتان توان رفع مشکلات و خرابی را دارید یا باید از تخصص کارشناس استفاده کنید. در شرکت لوله کشی فیکس پایپ ما همکاران متعددی داریم که می توانند در هر ساعت از شبانه روز که به کمک نیاز داشتید فورا خود را به محل برسانند.

لوله کش سیار فیکس پایپ در تمامی زمینه ها از تعمیر توالت فرنگی گرفته تا تشخیص ترکیدگی و نصب شیرآلات و… همه روزه حتی ایام تعطیل آماده خدمت رسانی به همشهریان عزیز در شهر تهران است. همین حالا گوشی را برداشته و با شماره 09103950042 تماس گرفته تا تیم پشتیبانی درخواست شما را برای اعزام تعمیرکار ثبت نماید.

5/5 - (1 امتیاز)

یک دیدگاه بگذارید

تماس با آقای فیکس پایپ

تماس شبانه روزی در تهران (کلیک کنید)

۰۹۱۲۳۹۵۵۳۴۱

09123955341 (فقط تهران)