علت کار نکردن فلاش تانک توالت فرنگی

فیکس پایپ > وبلاگ > علت کار نکردن فلاش تانک توالت فرنگی
علت کار نکردن فلاش تانک توالت فرنگی

علت کار نکردن فلاش تانک توالت فرنگی می تواند تجربه بسیار ناخوشایند و آزار دهنده ای باشد که ما در خانه خود و یا اقوام با آن روبرو شده ایم. از آنجایی که امروزه کاسه فرنگی یکی از تجهیزات پر مصرف در صنعت لوله کشی ساختمان می باشد احتمال خرابی قطعات فلاش تانک توالت فرنگی همواره وجود دارد و می تواند شما را هر لحظه غافلگیر کند.

بنابراین زمانی که سیفون توالت کار نمی کند یا قدرت تخلیه آن به طور قابل توجهی کاهش می یابد، می تواند عذاب آور باشد. برای حل این مشکل، ابتدا باید جوابی برای سوال چرا فلاش تانک توالت فرنگی کار نمی کند پیدا کنید که آن هم با افزایش اطلاعات در این زمینه میسر خواهد بود.

سیفون توالت فرنگی می تواند به دلایل مختلفی از جمله: قطع شدن زنجیر، خرابی فلاپر، پایین بودن سطح آب، خرابی شناور، گرفتگی لبه های خروج آب، گرفتگی لوله فاضلاب و… از کار بیفتد. برای اینکه بتوان عملکرد فلاش تانک را اصلاح کرد نیاز به تعمیر توالت فرنگی توسط خود یا سرویسکارانی است که این خدمات را ارائه می کنند.

اگر با خود فکر می کنید که علت کار نکردن فلاش تانک توالت فرنگی چیست، این راهنمای جامع به شما کمک می کند تا ابتدا با مشکلات و علل خرابی آشنا شده و در ادامه بتوانید با کمترین هزینه خودتان این خرابی را بر طرف کنید. در صورتی که زمان و تجربه کافی در این زمینه را ندارید توصیه ما این است که از لوله کش سیار شرکت فیکس پایپ برای این کار کمک بگیرید.

6 علت کار نکردن فلاش تانک توالت فرنگی

1- اهرم قطع شده

اهرم قطع شده علت پر نشدن فلاش تانک توالت فرنگی

همه فرنگی ها سیستم فلاش با اهرم (سیفون) ندارند، اما اگر توالت شما اهرم دارد، ممکن است از فلاپر (درپوش لاستیکی مخزن) جدا شده باشد. معمولا اهرم با یک زنجیر به فلاپر وصل می شود. اما اگر زنجیر از فلاپر جدا شود یا از اهرم قطع شود، زمانی که دکمه تخلیه را فشار می دهید، اتفاقی نمی افتد.

برای بررسی اتصال بین اهرم سیفون و فلاپر، درپوش مخزن توالت را بردارید. اگر زنجیر فقط در حین کارکرد عادی جدا شده باشد، آن را دوباره وصل کنید و با سیفون کشیدن مطمئن شوید که توالت کار می کند. اگر زنجیر آسیب دیده یا کاملا پاره شده است، برای بازگرداندن قابلیت سیفون کشیدن توالت، باید زنجیر را تعویض کنید.

در بعضی موارد، بلند بودن زنجیر، مشکل ساز می شود. بنابراین، هنگامی که اهرم را فشار می دهید، به اندازه کافی نیرو برای بلند کردن فلاپر وارد نمی کند. این اختلال را می توان با بریدن زنجیر به طول کوتاه تر با استفاده از سیم برش حل کرد. فقط مطمئن شوید که آن را خیلی کوتاه نمی برید، زیرا این موضوع می تواند باعث شود که فلاپر به خوبی چفت نشده و آب به درستی قطع نشود.

2- دریچه ورودی بسته است

بسته بودن دریچه ورودی علت کار نکردن فلاش تانک فرنگی

برای سیفون کشیدن توالت، آب مورد نیاز است. به همین دلیل، مخزن توالت بعد از هر بار استفاده با آب پر می شود. اگر سعی می کنید فلاش تانک را بکشید اما اتفاقی نمی افتد، ممکن است دلیل آن بسته بودن شیر ورودی آب به فرنگی باشد.

این اتفاق می تواند زمانی بیفتد که به طور سهوی و در حین تمیز کردن به شیر ضربه زده باشید و یا اینکه، شیر را به دلیل تعمیر بسته باشید و فراموش کرده اید آن را باز کنید. برای رفع این مشکل، شیر را باز کنید تا آب وارد مخزن کاسه شود. هنگامی که مخزن پر شد، با سیفون کشیدن مطمئن شوید علت کار نکردن فلاش تانک توالت فرنگی برطرف شده است.

اگر شیر را باز کردید و هنوز مخزن توالت پر نشد، شیر آب منزل را چک کنید تا ببینید آیا کل خانه آب دارد یا خیر. در برخی موارد، ممکن است شیر اصلی آب منزل بسته شده باشد، مثلا زمانی که خود شما یا فرد دیگری روی لوله کشی توکار و یا روکار خانه کار می کرده است.

همچنین، ممکن است آب محله توسط کارکنان شهرداری برای تعمیرات اضطراری روی لوله اصلی آب قطع شده باشد. اگر به این موضوع مشکوک هستید، با شرکت آب محلی خود تماس بگیرید تا علت قطع شدن آب و زمان تقریبی اتمام کار را جویا شوید.

3- گرفتگی توالت

گرفتگی توالت علت پر نشدن فلاش تانک فرنگی

گرفتگی توالت فرنگی یکی از مشکلات رایجی است که می تواند مانع از تخلیه محتویات کاسه توالت به فاضلاب شود. به طور کلی، گرفتگی توالت به دلیل استفاده بیش از حد از دستمال توالت بدون سیفون کشیدن ایجاد می شود. این کار می تواند باعث ایجاد انسداد در لوله تخلیه شود و از خالی شدن مواد زائد اضافی جلوگیری کند.

به طور معمول می توانید با استفاده از چاه بازکن، هوا و آب را از طریق لوله تخلیه برای خارج کردن گرفتگی، وارد لوله کنید. فقط مطمئن شوید که تنظیم سطح آب کاسه توالت فرنگی به اندازه کافی پایین است که چاه بازکن باعث سرریز شدن توالت نشود. اگر سطح آب خیلی بالا است، از یک فنجان یا سطل برای خارج کردن آب از کاسه توالت استفاده کنید تا بتوانید چاه بازکن را بزنید و گرفتگی را برطرف کنید.

4- فلاپر معیوب

فلاپر معیوب علت کار نکردن فلاش تانک فرنگی

یک سیفون ضعیف می تواند نشان دهنده خرابی یا آسیب دیدگی فلاپر (درپوش لاستیکی مخزن) باشد. فلاپر وظیفه ی درزگیری باز شدن بین مخزن توالت و کاسه را بر عهده دارد.

اگر فلاپر تاب برداشته، پاره شده یا به هر نحو دیگری آسیب دیده باشد، ممکن است اجازه دهد آب به طور کامل از مخزن به کاسه توالت جاری شود. اگر مخزن به اندازه کافی آب نداشته باشد، می تواند علت کار نکردن فلاش تانک توالت فرنگی باشد.

برای رفع این مشکل، یک فلاپر جدید خریداری کنید که با مجموعه فلاش تانک موجود مطابقت داشته باشد. فلاپر قدیمی را بردارید و آن را با قطعه جدید جایگزین کنید تا مخزن پر شود. بعد از این تعویض، مطمئن شوید که مخزن توالت به درستی پر می شود. هنگامی که پر شد، سیفون را بکشید تا مطمئن شوید نشتی آب از زیر توالت فرنگی ندارید.

5- شناور آسیب دیده یا مسدود شده

شناور آسیب دیده دلیل پر نشدن فلاش تانک

همانطور که از اسمش پیداست، شناور معمولا روی آب، داخل مخزن توالت شناور می ماند. هنگامی که آب به سطح تنظیم شده می رسد، شناور به شیر پرکن علامت می دهد که بسته شود و از پر شدن بیش از حد مخزن توالت جلوگیری می کند.

اما اگر شناور آسیب دیده، مسدود شده یا در سطح خیلی پایینی قرار گرفته باشد، ممکن است مخزن به طور کامل پر نشود و این موضوع علت کار نکردن فلاش تانک توالت فرنگی باشد. می توانید با تعویض شناور موجود، رفع انسداد، یا تنظیم سطح شناور به گونه ای که توالت بدون مشکل تا سطح مطلوب پر شود، این خرابی را حل کنید.

6- گرفتگی لبه آبریز توالت فرنگی

گرفتگی لبه آبریز توالت فرنگی علت کار نکردن فلاش تانک

لبه های آبریز سوراخ های کوچکی هستند که در زیر لبه کاسه توالت قرار دارند. اگر این سوراخ ها به دلیل رسوب مواد معدنی یا هر نوع گرفتگی دیگری مسدود شوند، می توانند قدرت تخلیه ی توالت را به طور قابل توجهی کاهش دهند.

برای رفع این مشکل می توانید از یک برس توالت یا یک مسواک قدیمی استفاده کنید. لبه های آبریز را با سرکه بسایید تا رسوبات معدنی تجزیه شده و گرفتگی ها برطرف شوند. بعد از تمیز کردن، سیفون را بکشید تا مطمئن شوید که این کار علت پر نشدن آب در فلاش تانک را از بین خواهد برد.

اگر پر نشدن فلاش تانک حل نشد چکار کنیم؟

رفع خرابی کار نکردن فلاش تانک توالت فرنگی

موارد بالا مهمترین اتفاقاتی است که می تواند علت پر نشدن آب در فلاش تانک باشد. اگر نتوانستید با آموزش های این مقاله، خرابی را درمان کنید نگران نباشید! همکاران ما در قسمت نصب توالت فرنگی همواره آماده خدمت رسانی به شما دوستان عزیز هستند.

عزیزانی که زمان و حوصله لازم برای رفع علت کار نکردن فلاش تانک فرنگی را ندارند کافی است با شماره 09103950042 تماس گرفته و پس از طرح مشکل با پشتیبانی، اقدامات لازم با صلاحدید مشتری در زمان مورد نظر با اعزام سرویسکار انجام خواهد شد.

5/5 - (1 امتیاز)

یک دیدگاه بگذارید

تماس با آقای فیکس پایپ

تماس شبانه روزی در تهران (کلیک کنید)

۰۹۱۲۳۹۵۵۳۴۱

09123955341 (فقط تهران)