لوله کشی یخچال

فیکس پایپ > وبلاگ > لوله کشی یخچال
لوله کشی آب یخچال ساید

لوله کشی یخچال ساید و همین طور نصب شیر یخچال از سری اقداماتی هستند که باید هنگام راه اندازی یخچال در انواع مختلف انجام شود. با توجه به پیشرفت هایی که در صنعت تولید این محصولات به وجود آمده، امروزه اکثر آنها به سیستم آب سرد کن و یخ ساز مجهز شده اند که می توانید هر زمان که نیاز به آب خنک یا یخ داشتید بدون معطلی همان لحظه آن را دریافت کنید. برای بهره مندی و فعال کردن استفاده از این امکان لازم است لوله کشی آب یخچال قبل از خرید یا بعد از آن صورت بگیرد تا مشکلی در استفاده به وجود نیاید.

اگر به هر دلیلی در محل قرار گیری یخچال لوله گذاری انجام نشده باشد نصاب نمی تواند محصول شما را به صورت کامل راه اندازی کند. پس بهتر است این مسئله قبل از اعزام سرویسکار به محل از سوی مصرف کنندگان به طور کامل بررسی و چنانچه نیاز به لوله کشی داشتند بتوانند از شرکت های معتبر سرویس مورد نظر خود را دریافت کنند.

از آنجایی تکنولوژی این محصولات کاملا جدید است پس قطعا در خانه های قدیمی انتظار نداریم در محل قرارگیری یخچال شیر آبی وجود داشته باشد که کاملا طبیعی است. اما نگران نباشید در این مقاله سعی داریم اهمیت لوله کشی یخچال ساید را در خانه های نوساز و منازل قدیمی بررسی کنیم تا دوستان عزیز در هر نقطه تهران که زندگی می کنند بتوانند با توجه به ساختار لوله های ساختمان، لوازم مناسبی را تهیه نمایند. پس با ما همراه باشید.

خدمات لوله کشی یخچال به صورت سیار

خدمات لوله کشی یخچال به صورت سیار

نصب شیر یخچال و مراحل لوله گذاری و شیلنگ کشی یکی از سرویس هایی است که همکاران ما در شرکت فیکس پایپ به صورت کاملا حرفه ای و استاندارد به همشهریان عزیز تهرانی ارائه می کنند. در این سرویس معمولا افراد پس از خریدن یخچال متوجه می شوند که برای تامین آب مصرفی و تولید یخ، نیاز به منبعی برای پر کردن آب سرد کن و یخ ساز می باشد. بحث انتقال آب به این محصولات بستگی به نوع لوله های خانه شما دارد و اگر بافت ساختمان قدیمی باشد احتمالا باید یک خط لوله به صورت روکار تا محل قرار گرفتن یخچال کشیده شود.

اما اگر منزل شما نوساز است احتمالا مهندسین انشعابی جداگانه برای یخچال در نظر می گیرند که خیلی ساده می توانید با یک شیلنگ رابط آب را به قسمتی که فیلتر قرار دارد متصل نمایید. این خلاصه ای از اقداماتی است که معمولا لوله کش سیار هنگام نصب شیرآلات یجچال با توجه به شرایط انجام می دهد. اگر شما هم به تازگی یخچال ساید بای ساید و یا یخچال دوقلو خریداری کرده اید و هیچ اثری از لوله نمی بینید نگران نباشید همکاران ما در کوتاه ترین زمان ممکن، آن را با کیفیت و دقت بالا انجام می دهند.

لوله کشی آب یخچال در ساختمان های نوساز

لوله کشی آب یخچال در ساختمان های نوساز

این موضوع در منازل جدید از سوی مهندسین و افرادی که وظیفه طراحی و اجرای پروژه لوله گذاری را بر عهده دارند کاملا رعایت شده و یک انشعاب از لوله اصلی برای نصب شیر یجچال در نظر گرفته شده است تا افراد با خیال راحت بتوانند از آن استفاده نمایند. در ساختمان هایی که لوله ها به روش کلکتوری است می توانید هر زمان که یخچال را خریداری کردید یک انشعاب جداگانه به منظور تامین آب شرب آن در نظر بگیرید. اگر هم این طور نبود به راحتی می توان از زیر سینک ظرفشویی یا ماشین ظرفشویی و لباسشویی انشعابی را برای یخچال بگیرید.

در حالتی که لوله مجزا وجود ندارد و حتما باید از سینک یا لباسشویی انشعاب گرفته شود، کافی است یک سه راهی تهیه کرده و از آن طرف انشعابی را با لوله یا سیلنگ به یخچال وصل نمایید. این نکته را در نظر بگیرید که فاصله انشعاب از کف زمین چیزی در حدود 30 تا 40 سانتی متر باشد.

لوله کشی یخچال در منازل قدیمی

لوله کشی یخچال در منازل قدیمی

معمولا افرادی که در خانه های قدیمی با بافت سنتی زندگی می کنند دغدغه بیشتری برای تامین آب مورد نیاز این نوع یخچال ها دارند. لازم نیست نگران باشید تنها با یک لوله کشی روکار ساده می توانید مشکل خود را بر طرف نمایید. شما باید یکی از شیر های پیسوار سینک ظرفشویی و یا ماشین لباسشویی را باز کنید و یک سه راهی به جای آن ببندید. حالا کافی است لوله 5 لایه خود را از سمت سه راهی به محل قرار گیری یخچال بکشید.

اگر فاصله نصب شیر یخچال با سینک یا لباسشویی زیاد است حتما در مسیر از بست های مهار کننده استفاده کنید تا از آویزان شدن و ضربه خورردن لوله جلوگیری نمایید. با توجه به توصیه های مکرری که نصاب یخچال دارد مبنی بر اینکه حتما یخچال دارای فیلتر باشد تا بتوان آب را با شیلنگ به آن متصل کرد. یا حتما برای تامین آب شرب از دستگاه تصفیه آب خانگی کمک بگیرید تا عمر و راندمان محصول شما افزایش پیدا کند.

چرا لوله کشی آب یخچال ساید مهم است؟

لوله کشی آب یخچال دوقلو

نحوه اتصال یخچال به آب شهری برای استفاده آب سرد کن و یخ ساز یخچال های نسل جدید بسیار حائز اهمیت است و بدون وجود منبع آب نمی توان به صورت مداوم از آن استفاده کرد و باید به شکل سنتی و دستی که در گذشته مرسوم بود آب مورد نیاز و قالب های یخ را تامین کرد. اما امروزه و با مدرن شدن این محصولات شما تنها با یک رابط شیلنگ یخچال، می توانید این پروسه را بدون دخالت دست و به تعداد نامحدود در اختیار داشته باشید.

نصب شیر یخچال ساید هم مانند سایر شیرآلات دیگر از طریق روش های مختلفی می تواند انجام شود. این مورد بیشتر به ساختار ساختمان و روشی که خانه لوله گذاری شده مربوط می شود. این موضوع معمولا زیر نظر لوله کش می باشد و طبق تجربه هر روشی که قابلیت اجرا داشته باشد عملیاتی می شود. همانطور که در قسمت های قبلی اشاره کردیم ساختمان های نوساز و قدیمی هر کدام با روشهای متفاوتی آب را به محل قرار گیری یخچال می رسانند.

لوله کشی آب سردکن یخچال از دستگاه تصفیه

لوله کشی آب سردکن یخچال از دستگاه تصفیه

در خانه هایی که دستگاه تصفیه آب وجود دارد بهتر است اآب مورد نیاز یخچال خود را از طریق این سیستم تهیه نمایید. برای اجرای این روش کافی است از مسیر لوله آبی که برای شیر سینک ظرفشویی کشیده شده یک انشعاب برای یخچال بگیرید. فراموش نکنید این کار به کمک یک سه راهی که در خروجی دستگاه تصفیه وصل می شود انجام می شود. باید یک طرف سه راهی را به شیر تامین آب شرب سینک ظرفشویی و سمت دیگر را با لوله روکار ساده به قسمت قرار گیری یخچال و قسمت ورودی آب یخچال دوقلو وصل نمایید.

از آنجایی که این روش را می توان برای انواع یخچال به کار برد چنانچه محصول شما خود دارای فیلتر بود بهتر است برای کاهش هزینه ها فیلتر را از جای خود بردارید و کار تامین آب شرب مصرفی را به دستگاه تصفیه آب بسپارید. با این روش دیگر نیازی به فیلتر خود یخچال ندارید. نکته ای که در لوله کشی یخچال ساید بای ساید اهمیت دارد این است که آب شهری قبل از وارد شدن به یخچال حتما از فیلتر بگذرد تا رسوب و سختی آب، آسیبی به محصول وارد نکند.

مراحل لوله کشی آب یخچال ساید فیلتر دار

مراحل لوله کشی آب یخچال ساید فیلتر دار

ابتدا باید بدانید یخچال هایی که در بازار وجود دارند از نظر عملکرد تفاوت هایی دارند! پس به این موضوع دقت کنید.

برای راه اندازی لوله کشی یخچال ساید فیلتردار از دستورالعمل زیر استفاده کنید:

 • قبل از هر اقدامی بهتر است جریان برق را از یخچال جدا کرده و شیر ورودی آب سرد کن و یخ ساز را از پشت آن جدا کنید.
 • یخچال را کمی جلو بکشید تا بتوانید در قسمت پایین یک منبع آب با لوله در پوش دار را ببینید.
 • از متعلقات بسته بندی شده، شیلنگ آب یخچال را برداشته و به سمت ورودی اب متصل کنید.
 • شیر ورودی آب با یخچال را کامل ببندید.
 • شیری که سری بسیار نازک و باریکی دارد به زانوی شیر فلکه اصلی وصل کنید.
 • سمت دیگر شیلنگ که آزاد است را به این شیر وصل کنید.
 • آب را باز کنید تا به آرامی وارد آب سرد کن شود.

نکته: اگر یخچال شما فیلتردار است و اولین بار است که می خواهید لوله کشی آب یخچال را انجام دهید سعی کنید قبل از وارد شدن آب به داخل یخ ساز و … مقداری آب تنها در فیلتر جریان داشته باشد تا مواد شیمیایی آن را از بین ببرد.

روش های ثبت درخواست لوله کشی آب یخچال

اکنون که مختصری با روش های نصب شیر یخچال و لوله گذاری آن آشنا شده اید قطعا نمی توانید این کار را خودتان به تنهایی انجام دهید چرا که نیاز به تجهیزات مناسب و تجربه کاری دارید. یا در طول هفته به قدری مشغله دارید که زمان کافی برای این کار از دستان شما خارج است و نیاز دارید سریعا از یخچال جدید خود استفاده کنید. اینجاست که می توانید روی کمک پرسنل فیکس پایپ حساب کنید. همکاران ما به صورت شبانه روزی حتی ایام تعطیل به شکل سیار در تمامی مناطق تهران مستقر هستند تا به محض ثبت درخواست از سوی مشتری فورا به محل اعزام شوند.

چه یخچال هایی در این مرکز سرویس دهی می شوند؟

با تجربه بالایی که سرویسکاران ما دارند می توانند لوله کشی آب یخچال های دوقلو و ساید را به صورت کاملا تخصصی و تمیز انجام دهند. تمامی خدمات این مرکز دارای ضمانت حسن انجام کار می باشد و در هر مرحله می توانید از لوله کش بخواهید مراحل را برایتان تست کند. برخی از مدل های یخچال ها عبارنتد از:

 • لوله کشی یخچال دو قلو هیمالیا
 • نحوه اتصال شیلنگ آب یخچال ساید
 • لوله کشی یخچال فریزر
 • لوله کشی یخچال دوو
 • تعویض فیلتر آب سرد کن یخچال
 • و…

علاوه بر این موارد میتوانید همه روزه با شماره پشتیبانی سایت تماس بگیرید و هر گونه سوال و ابهامی در خصوص نصب شیر یخچال دارید را با همکاران ما در میان بگذارید تا آنها مسئله را برایتان به شکلی واضح توضیح دهند تا با خیالی آسوده بتوانید از نسل جدید این محصولات در آشپزخانه  استفاده کنید.

5/5 - (3 امتیاز)

یک دیدگاه بگذارید

تماس با آقای فیکس پایپ

تماس شبانه روزی در تهران (کلیک کنید)

۰۹۱۲۳۹۵۵۳۴۱

09123955341 (فقط تهران)